W tym miejscu zebrane zostały wszelkie informacje dotyczące rozgrywania Opowieści i ich wycen, a także wycen fabuły. Jest to miejsce, w którym można dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na świecie i zaktualizować swój Statsus. Zamieszczane będą tutaj także informacje odnośnie Eventów.
ODPOWIEDZ
Administrator
Reakcje: 12
Awatar użytkownika
Aniołek

Aktualna sytuacja na świecie

#1

Post » / Post edytowany 15 mar 2023, 11:28:02.

Aktualna sytuacja na świecie
Obrazek
Wszystko, co w trawie piszczy i co dzieje się w Shingetsu Teikoku znajduje się w tym temacie. Znaleźć tu możecie zarówno istotne dla świata i fabuły informacje, jak i ciekawe (albo śmieszne) plotki. Jeśli chcesz, aby twoja postać była rozpoznawalna, albo Twoja misja miała impakt na to, co się dzieje na forum, jest to najlepsze miejsce do tego, aby podzielić się z innymi swoimi przygodami. Oprócz tego można znaleźć tutaj ciekawostki fabularne, które można wykorzystać do misji czy pisanych sesji.
Jak to działa?
 1. Jeśli w twojej misji bądź fabule wydarzyło się coś, o czym ludzie mogą (i będą) mówić, napisz o tym! Wstaw Plotkę, tworząc nowy post w tym temacie i opisz, co w trawie piszczy.
 2. Zyskałeś Status i przez to mówią o tobie coś konkretnego w danym regionie? To dobre miejsce, żeby o tym napisać!
 3. Masz pomysł na ciekawe wydarzenie? Coś, co mogło sprawić, że na świecie, a może w danej prefekturze, czy nawet mieście, zawrzało? Nietypowy mord, sekta, ślub ważnych członków rodzin? Może Twoja postać brała w tym udział, a może opisała wydarzenie? Napisz na PW do @Aniołek ze swoim pomysłem, zanim go wkleisz, żeby wszystko zgadzało się z fabułą!
Shingetsu Teikoku
Obrazek

Poszukiwania Shin Hokaia i jego naśladowców
Za poparcie tez Shin Hokaia, którymi są strącenie Cesarza z tronu, by oddać władzę ludowi, zniszczenie chakry, albowiem jest ona źródłem nieszczęścia oraz wywoływanie jakichkolwiek zamieszek, posługując się imieniem Shin Hokaia grozi kara od chłosty do powieszenia. Najbardziej niebezpieczni ninja, którzy wyznają filozofię Anioła Zniszczenia, wpisywani są do bingo.
Chodzą słuchy, że ma zostać powołany specjalny oddział, który zajmie się tym "problemem". Niektórzy cicho krytykują Cesarza, że zamiast zająć się tym od razu - bawi się w ślub.

Zahaczki fabularne:
 • Zarówno początkujący jak i doświadczeni ninja mogą zaangażować się w tropienie, szukanie i tępienie osób, które w jakikolwiek sposób są zaangażowane z Shin Hokaiem. A może chcesz się zaangażować w tworzenie organizacji, która ma celu zająć się tym niebezpiecznym człowiekiem? Lub pragniesz zorganizować pomoc dla ofiar, które pojawiają się przez niego i jego naśladowców? Nie brakuje zamieszek, nie brakuje też tragedii w różnych prefekturach, które sprowadzają jego działania.
Ślub Cesarza
Ślub Tenno Raziera i Shizuki z klanu Yuki został okraszony nieszczęściem. W dzień ślubu Shin Hokai przyniósł Cesarzowi prezent - poćwiartowane ciało. Do kogo należało pozostaje niewiadomą. Co zaś wiadomo to to, że wstrząsnęło to dworem. Egzekucja jednego z wykorzystanych ninja do przyniesienia podarunku odbyła się na miejscu. Drugi z nich został zabrany i przesłuchany. Tragedia została jednak pchnięta dalej. Nie potrafiąc utrzymać języka za zębami daimyo Senju skrytykował Cesarzową i jej klan za brak zapewnienia ochrony temu wydarzeniu. Jego syn, Juichi, został szybko wplątany w polityczną rozgrywkę, której efekt był taki: syn Senju Mikihiko zostanie poślubiony z Uchiha Ichika, daimyo Uchiha, a sam Mikihiko ma 5 lat na uporządkowanie swoich spraw i zdanie władzy.
Oczy świata spoglądały z niepokojem na prefektury Gessekai i Jukan no Taiyo.
Gessekai
Obrazek

Zaręczyny Uchiha i Senju
Na weselu rodziny Tenno ogłoszono: Senju Juichi, syn Senju Mikihiko, oraz Uchiha Ichika są od dziś narzeczeństwem. Senju oraz Uchiha zostali połączeni węzłem, z którego mogą wyniknąć różne konsekwencje...


Prefektura pod nadzorem
Ze względu na przegraną wojnę, Gessekai od ponad roku jest pod okupacją klanu Yotsuki. Jak na razie nie widać rebeliantów, którzy chcieliby odzyskać chwałę swego rodu siłą, choć słychać już pomruki o wyzwoleniu. Władza Yotsuki jest jednak na razie stabilna i silna. Zwłaszcza, gdy aktualna daimyo Uchiha jest chętna do kooperacji. W kraju nadal trwa niemałe zamieszane związane z przesiedlaniem ludności oraz odbudową kraju. Jak to zwykle bywa - na wojnie ucierpieli najbardziej prości ludzie, zwłaszcza gdy podniesiony został podatek od upraw, gdzie część zbiorów jest teraz przekazywanych Yotsukim.

Zahaczki fabularne:
 • Gessekai jest zniewolone. Mimo posiadania swojego daimyo pełni on teraz tylko rolę reprezentatywną. Nie posiada własnej polityki, nie posiada własnego wojska, niektórzy ninja musieli uciekać z prefektury i znaleźć swoje schronienie u innych panów ziemskich. Nie każdemu to odpowiada i nie każdy chce widzieć swój kraj uciśniony. Może chcesz odzyskać kraj? Zebrać ludzi wiernych ideałom wolności Gessekai? A może wolisz wślizgnąć się do grona rebeliantów by donosić na swoich władzy Yotsukich?
Hatsuyuki
Obrazek

Kurosuki Akihiko - wybawiciel czy zdrajca?
O tym, że Kurosuki zawładnęły całym Hatsuyuki i przejęli ich prefekturę bez żadnej walki i bez żadnych zamieszek, ot - władza została oddana - jakoś... się nie mówi. Jest zaskakująco cicho. Tak jak z samego Hatsuyuki nastała ogólna cisza. Zupełnie jakby nic się nie wydarzyło. A jednak strącenie z tronu jednego z silniejszych klanów Shingetsu Teikoku to nie jest byle co. O Kurosukim Akihiko chodzą różne plotki, od tego że jest prawdziwym wybawicielem po te, że jest diabłem wcielonym. Najczęściej jednak o nim usłyszysz: "noo... jest miły" - cokolwiek by to nie miało znaczyć. Po tych latach jego władzy uważa się, że Asahina Goro jest władcą marionetką w rękach Akihiko. W prefekturze nie został zrobiony przewrót, a jednak wiele ważnych stanowisk zostało wymienionych. Po cichu. Spokojnie. Politycy i generałowie oskarżeni o korupcje czy zdrady. Świat z jednej strony spogląda podejrzliwym okiem na północ, z drugiej strony - hej, pomogli przy ataku Shina Hokaia na Atarashi Shouto, więc chyba chcą współpracować?

Zahaczki fabularne:
 • Wiele klanów chce wiedzieć, co dzieje się w Hatsuyuki, co planuje Kurosuki Akihiko albo chociaż - czego się można po nim spodziewać. Chętnie wyślą tam i oficjalne poselstwa i niepozornych ninja, by zbadali, co w trawie piszczy.
 • Nie wszyscy Yuki są zachwyceni tym, co się dzieje. Władza Kurosuki Akihiko tylko rośnie - nie spada. Po paru latach zaczynają dostrzegać, że dzieje się coś niepokojącego, że ich klan mimo wszystko zanika w cieniu daimyo Kurosukich. Może czas coś z tym zrobić?
 • Prawie nikt o tym nie wie, ale Kurosuki Akihiko współpracuje z Sasorizą - szemraną organizacją gromadzącą cenne informacje z całego świata.
Jukan no Taiyō
Obrazek

Zaręczyny Uchiha i Senju
Na weselu rodziny Tenno ogłoszono: Senju Juichi, syn Senju Mikihiko, oraz Uchiha Ichika są od dziś narzeczeństwem. Senju oraz Uchiha zostali połączeni węzłem, z którego mogą wyniknąć różne konsekwencje...
Hinoiki
Obrazek

Cisza przed burzą w Yomi
Cisza, jaka trwa w Yomi zaczyna niepokoić strażników tej czeluści. Zwłaszcza, kiedy pojawiły się plotki o tym, że swoje królestwo urządził tam Shin Hokai.

Zahaczki fabularne:
 • Tę cisze należy zbadać. Najwyższy czas określić, czy tereny wokół Yomi są bezpieczne, a w końcu - czy potwory nadal pełzają przy samej Ranie Świata.
Nakatsukuni
Obrazek

Nadzór prefektury Gessekai
Gessekai jest pod nadzorem Yotsuki Chenga i podlega bezpośrednio pod prefekturę Nakatsukuni. Aktualna daimyo rodu Uchiha, Uchiha Ichika, współpracuje z ambasadorem tam osadzonym, Yotsuki Anatem. Trwają przesiedlenia ludzi, porządkowanie spraw wojskowych, podporządkowywanie ninja i ashigaru. Lwia część wojsk Yotsuki stacjonowała przez ostatni rok w Gessekai, teraz ich część jest przenoszona z powrotem do rodzimych ziem.

Zahaczki fabularne:
 • Klan Yotsuki nie planuje łatwo zrezygnować z żyznych ziem Uchiha. Ludzie z Nakatsukuni uważają Uchiha za nieodpowiedzialnych, powiązanych z wieloma tragediami przeszłości. "Lepiej im będzie pozostać w getcie" - jak niektórzy teraz mówią. Czego jednak daimyo Yotsuki jest pewien to tego, że wygrana wojna nie gwarantuje mu władzy absolutnej. Uchiha będą zapewne walczyć o swoją wolność. Dlatego należy tłumić problem w środku. Może twoja postać jest jakoś w to zaangażowana? Ma za zadanie znaleźć rebeliantów? A może nie popiera narracji krewniaków i będzie próbowała dążyć do kompromisu, czy nawet wyzwolenia rodu Uchiha?
Taiyō no Umi
Obrazek

Romans daimyo Sabaku i Jinushi
Chodzące plotki o romansie Vedanta oraz Anadi, daimyo klanu Sabaku oraz Jinushi, są uważane już za fakt, nie tylko głupie ploteczki. Para coraz częściej pokazuje się publicznie i w zasadzie uważa się za kwestie czasu, nim cały świat usłyszy o oficjalnych zaręczynach.


Sagan siedzibą Hagekaty
Rozwijająca się prężnie Hagekata, która ściąga różnych jegomości spod ciemnych gwiazd, upodobała sobie szczególnie Sagan. Tak więc się stało, że aktualnie ich liderka rezyduje właśnie tam. Jest to wynik zarówno tego, że płomienny temperament daimyo Kaen, Kaena Dhira, szczerzy swoje kły i pazury na Sabaku Vedanta, daimyo klanu Sabaku i bardzo pasuje mu zapewnienie schronienia silnej organizacji, którą zawsze można wynająć na swoje potrzeby. Fakt ten doskonale wpasowuje się w nienawiść Kaguyi Aykut, liderki Hagekaty, do klanu Sabaku. Można powiedzieć, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.

Zahaczki fabularne:
 • Obecność tej organizacji może niepokoić jednych, innych cieszyć. Może chcesz się ich pozbyć? Walczysz z organizacją ku chwale Cesarza? Albo wręcz przeciwnie - odpowiada ci ruch oporu, jaki się tu szykuje przeciwko Sabaku.
 • W Saganie łatwo spotkać członków Hagekaty, chociaż nie mają napisu na czoła mówiącego, że należą do tej organizacji. Sprawia to, że dość łatwo się tutaj do nich wkręcić.

Obrazek
רזיאל

ten najgorszy admin.
ODPOWIEDZ